טיול למרוקו הקסומה כולל לינה במאהל ברברי במדבר
11 יום 9 לילות

 
טיול מקסים שמעורבים בו מציאות ודמיון, חלומות, אגדות וקברי קדושים. נופי פרא של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה, נאות מדבר, המולת שווקים, בליל שבטים ותלבושות צבעוניות. ערים מרשימות גדולות ועתיקות ואווירה חושנית מסעירה.

מסלול   הטיול  -  11 ימים / 9 לילות

יום 1. ת"א - אירופה - קזבלנקה - רבט.

המראה מנתב"ג לאירופה ובטיסת המשך לקזבלנקה.קבלת אישורי כניסה בשדה התעופה, והמשך נסיעה לאורך חופו של האוקיינוס האטלנטי לכיוון העיר רבט בירת הממלכה ומקום מושבם של משרדי הממשלה. נסייר ברחבת ארמון המלוכה, נבקר במוזליאום בו נטמנו המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני, שנבנה על ידי מיטב אדריכלי מרוקו.  נסייר ברחבת טור חסן, שנבנה במאה ה- 12, נצפה על העיר סאלה הנחצית ע"י הנהר הגדול בו-רגרג הנשפך לאוקיינוס האטלנטי.
הגעה למלון. התארגנות וארוחת ערב.
 

יום 2.  רבט - מקנס - פס.

הבוקר נשלים את הסיור בעיר רבט נבקר בקסבת אודייה הבנויה על צוק ממנה נצפה על נהר בו-רגרג. נסייר בעיר המודרנית ונראה את בנין הפרלמנט. נמשיך לעיר מקנס, המכונה "וורסי של מרוקו", הטובלת בעצי זית ובגידולים חקלאיים שונים. נבקר ברובע היהודי העתיק ובתלמוד תורה, נסייר בכיכר להדים המחדשת פניה יום יום, ובשער המלכותי המפורסם באב אלמנסור. נמשיך לעיר פס, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו, שנוסדה במאה ה-8. הגעה למלון התארגנות וארוחת ערב.

יום 3.  פס.

היום יוקדש כולו לעיר פס, אשר נוסדה במאה ה-8 ונחשבת לעיר העתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. נבקר באתר הייחודי בו קבורה הקדושה לאלא סוליקה, נשמע את הסיפור על הדמות שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו ועל הוצאתה להורג. נסייר במלאח היהודי ( הרובע העתיק ) וברחוב המרשים בו התגוררו מגורשי ספרד, נמשיך לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה( המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים. נסייר בסמטאותיה ובמבוכים הצרים, נצפה על עבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה השומרים
את אומנותם המסורתית: נפחים, צביעת צמר, חרשי העץ, רקעי נחושת ועוד'. נסיים בביקור במפעל הקרמיקה. לאחר ארוחת ערב יוצאים לערב פולקלור ברברי- כולל משקה ראשון

יום 4.  פס - איפראן - מידלט -  - ארשדייה - ארפוד.

הבוקר ניסע דרך האטלס התיכון לביקור בעיירת הקייט איפראן – עיירת סקי המתנשאת לגובה של 1.250 מ' מעל פני הים. נצפה במונמנט המרשים של האריה שמשקלו 5 טון, נסייר רגלית בעיירה המקסימה המכונה "שוויץ של מרוקו". בתום הסיור ניסע דרך יערות ארזים בהם נמצאים קופים מסוגים שונים. נמשיך לכיוון הסהרה דרך העיירות מידלת וריש השוכנת בפתחו של הנהר הגדול זיז, שמימיו הכחולים ירוקים משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק"מ ומצידיו נשקפים קסבות בצורות שונות. לאורך העמק מטעי תמר היוצרים נוף ייחודי. נמשיך לעיירה ארפוד המשמשת כבסיס יציאה לטיולי ג'יפים בדיונות הסהרה אליה נגיע בשעות הערב.
התארגנות וארוחת ערב.

יום 5.  ארפוד  - דיונות מרזוגה - קניון התודרה – טינריר – ווארזאזאת

מוקדם בבוקר ניסע בג'יפים לראות את הזריחה מעל דיונות מרזוגה המשתרעות לאורך 30 ק"מ. נחזור למלון לארוחת בוקר. נמשיך באוטובוס ונבקר במפעל מאובנים נראה את תהליך העיבוד. בתום הסיור ניסע דרך בארות שרשרת (פוגארות) מובילי מים תת קרקעיים לאורך קילומטרים רבים שסיפקו מים לתושבי הסהרה ניסע לעיירה  טינריר השוכנת בפתחו של ואדי התודע'ה, תחילתו של

 הוואדי ברצועה רחבה, אשר הולכת ונעשית צרה ככל שמתקרבים לקירותיו הזקופים של הקניון. נסייר רגלית בקניון ובתום הסיור נמשיך לכיוון העיר ווארזאזת דרך 1000 הקסבות על שום היותה רצופה כפרי קסבות שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. ניסע לעמק הדאדאס, בדרך נחצה את העיירה קלעה אלמגונה המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים משם לעיר ווארזאזאת, המכונה "עיר הסרטים". העיר שוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה. נערוך סיור היכרות בעיר, הגעה למלון ,לינה בווארזאזת.
 

יום 6.  ווארזאזת - מרקש.  

הבוקר נעזוב את העיר ווארזאזאת לכוון מרקש.. נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי ארגון אונ"סקו כאתר שמור. בקסבה צולמו סרטים רבים: עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד'. נחצה את האטלס הגבוה במעבר הרועים טיזי טישקה,עם ערב נגיע לעיר האדומה.לינה במרקש.

יום 7.  מרקש. 

מראקש המכונה – פנינת הדרום או העיר האדומה. זו בירתה השנייה של מרוקו שנוסדה  ב-1065. נבקר באתריה ההיסטוריים: בגני המנרה, ששימשו מאגרי מים של העיר, בארמון הבהייה, במלאח היהודי, בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, בבית הכנסת העתיק מתקופת גירוש ספרד, בכיכר ג'מאע אל פנה – הכיכר המפורסמת ביותר במרוקו בה להטוטנים מרקידי נחשים, קוסמים ועוד'. נסייר בשוק הססגוני והמרשים, נבקר בעיר החדשה "גיליס" שנבנתה ב-1912 ע"י הצרפתים. אחרי ארוחת ערב ניתן לצאת למופע ברברי מרשים "פנטזיה של עלי" פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים ויריות באוויר.

יום 8. מרקש - אוריקה.

יום של חגיגת טבע,כפרים ברברים ונהר האוריקה,נבקר בבית ברברי וניתרשם מצורת המחיה באיזור זה של הרי האטלס הגבוה,בוסתנים פזורים לאורך הנהר כשמעל גשרונים תלויים להולכי רגל.חזרה למרקש לשווקים ולהמשך סיורים.
 

יום 9.  מרקש - איסווירה - סאפי.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיון האוקינוס האטלנטי,נעבור באירץ הארגן,נבקר בקאופרטיב שבו הברבריות מייצרים את שמן הארגן.
נמשיך לעיר איסווירה הנראית כמו גלויה מצויירת. נסייר בסימטאות העיר העתיקה, נבקר בסקאלה "מצודה" אשר נבנתה על ידי הפורטוגלים בה מוצבים תותחים המזכירים את תקופת העבר, קברו של הצדיק ר' חייפ פינטו ובית הקברות העתיק, נסייר בסימטאות העיר העתיקה, נמל  הדייג הצבעוני, בתום הסיור ניסע לעיר סאפי.לינה בסאפי.
 

יום 10/11.  סאפי- קזבלנקה- אירופה- ת''א.

 יציאה מהמלון מוקדם בבוקר,נסיעה לשדה התעופה בקזבלנקה,המשך לאירופה.
עם ההגעה לאירופה נחליף מטוס ונמשיך בטיסת המשך לתל-אביב. הנחיתה בישראל לפנות בוקר תם טיולינו לממלכת מרוקו הקסומה.

   ** יתכנו שינויים בסדר  במסלול אך לא בתוכנו **


מחיר לאדם בחדר זוגי: 1680$


המחיר כולל:

•טיסות סדירה דרך אירופה.
•מלונות ברמת תיירות טובה וראשונה -  ע"ב חצי פנסיון לאורך כל המסלול.
•מדריכם מקומיים לפי הצורך.
•ליווי ביטחוני בערים הראשיות.
•דמי טיפול בהוצאת ויזה.
•כניסות לאתרים בהתאם למסלול הטיול.
•מדריך ישראלי מומחה למרוקו.
•אוטובוס תיירים ממוזג במרוקו.
•טיפים לנותני השירותים לא כולל למדריך.המחיר אינו כולל:
•את עלות הבילויים בערבים והצעות נוספות כמפורט, הוצאות בעלות אופי אישי וביטוח אישי רפואי ומטען


המחיר אינו כולל:

 •את עלות הבילויים בערבים והצעות נוספות כמפורט, הוצאות בעלות אופי אישי וביטוח אישי רפואי ומטען.