טיול ייחודי למרוקו הקסומה

מסלול   הטיול  -  12 ימים / 10 לילות

טיול מקסים שמעורבים בו מציאות ודמיון, חלומות, אגדות וקברי קדושים. נופי פרא של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה, נאות מדבר, המולת שווקים, בליל שבטים ותלבושות צבעוניות. ערים מרשימות גדולות ועתיקות ואווירה חושנית מסעירה.
 

יום 1:ת"א - אירופה - קזבלנקה - רבט
המראה מנתב"ג לאירופה ובטיסת המשך לקזבלנקה. לאחר קבלת אישורי כניסה בשדה התעופה, נצא לסיור בעיר. נראה את  מסגד חסן ה-2 והכיכר ע"ש  מוחמד ה-5 , העיר העתיקה והעיר החדשה, הטיילת המרשימה ועוד.נמשיך בנסיעה לאורך חופו של האוקיינוס האטלנטי לכיוון העיר רבט בירת הממלכה ומקום מושבם של משרדי הממשלה. הגעה למלון. התארגנות וארוחת ערב.
 
יום 2:  רבט - מקנס - פס
הבוקר נשלים את הסיור בעיר רבט נסייר ברחבת ארמון המלוכה, במוזליאום בו נטמנו המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני, שנבנה על ידי מיטב אדריכלי מרוקו.  נסייר ברחבת טור חסן, שנבנה במאה ה- 12, נצפה על העיר סאלה הנחצית ע"י הנהר הגדול בו-רגרג הנשפך לאוקיינוס האטלנטי ונראה את בנין הפרלמנט. נמשיך לעיר מקנס, המכונה "וורסי של מרוקו", הטובלת בעצי זית ובגידולים חקלאיים שונים. נבקר ברובע היהודי העתיק ובתלמוד תורה, נסייר בכיכר " אלהדים" המחדשת פניה יום יום, ובשער המלכותי המפורסם באב אלמנסור. נמשיך לעיר פס, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו, שנוסדה במאה ה-8. הגעה למלון התארגנות וארוחת ערב.

יום 3:  פס
היום יוקדש כולו לעיר פס, אשר נוסדה במאה ה-8 ונחשבת לעיר העתיקה בערים  המלכותיות שנשתמרו בעולם. נבקר באתר הייחודי בו קבורה הקדושה לאלא סוליקה, נשמע את הסיפור על הדמות שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו ועל הוצאתה להורג. נסייר במלאח היהודי ( הרובע העתיק ) וברחוב המרשים בו התגוררו מגורשי ספרד, נמשיך לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה( המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים. נסייר בסמטאותיה ובמבוכים הצרים, נצפה על עבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה השומרים את אומנותם המסורתית: נפחים, צביעת צמר, חרשי העץ, רקעי נחושת ועוד'. לאחר ארוחת ערב המעוניינים יוכלו  לצאת  לערב פולקלור ברברי/חפלה מרוקאית בעיר. 

יום 4: פס - איפראן - מידלט - ארשדייה - ארפוד
הבוקר ניסע דרך האטלס התיכון לביקור בעיירת הקייט איפראן – עיירת סקי המתנשאת לגובה של 1650  מ' מעל פני הים. נצפה במונמנט המרשים של האריה שמשקלו 5 טון, נסייר רגלית בעיירה המקסימה המכונה "שוויץ של מרוקו". בתום הסיור ניסע דרך יערות ארזים בהם נמצאים קופים מסוגים שונים. נמשיך לכיוון הסהרה דרך העיירות מידלת וריש השוכנת בפתחו של הנהר הגדול זיז, שמימיו הכחולים ירוקים משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק"מ ומצידיו נשקפים קסבות בצורות שונות. לאורך העמק מטעי תמר היוצרים נוף ייחודי. נמשיך לעיירה ארפוד המשמשת כבסיס יציאה לטיולי ג'יפים בדיונות הסהרה אליה נגיע בשעות הערב. התארגנות וארוחת ערב.

יום 5: ארפוד  - דיונות מרזוגה - קניון התודרה – טינריר – ווארזאזאת
מוקדם בבוקר ניסע בג'יפים לראות את הזריחה מעל דיונות מרזוגה המשתרעות לאורך 30 ק"מ.  חזרה למלון לארוחת בוקר. נמשיך וניסע דרך בארות שרשרת (פוגארות) מובילי מים תת קרקעיים לאורך קילומטרים רבים שסיפקו מים לתושבי הסהרה ניסע לעיירה  טינריר השוכנת בפתחו של ואדי התודרה, תחילתו של  הוואדי ברצועה רחבה, אשר הולכת ונעשית צרה ככל שמתקרבים לקירותיו

הזקופים של הקניון. נסייר רגלית בקניון ובתום הסיור נמשיך לכיוון העיר ווארזאזת דרך 1000 הקסבות על שום היותה רצופה כפרי קסבות שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. ניסע לעמק הדאדאס, בדרך נחצה את העיירה קלעה אלמגונה המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים משם לעיר ווארזאזאת, המכונה "עיר הסרטים". העיר שוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה. נערוך סיור היכרות בעיר, הגעה למלון ,התארגנות וארוחת ערב.
 
יום 6:  ווארזאזת – איית בן חידו –– מראקש
הבוקר נעזוב את העיר ווארזאזאת לכוון  מרקש בדרך. נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי ארגון אונ"סקו כאתר שמור. בקסבה צולמו סרטים רבים: עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד'.ניסע דרך כפרי הברברים באטלס הגבוהה , נחצה את רכס האטלס במעבר הטיצקה בגובהה 2260 מ', לקראת שעות הערב נגיע לעיר האדומה  פנינת המדבר –מראקש. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7:מראקש

היום יוקדש למרקש.מרקש המכונה – פנינת הדרום או העיר האדומה. זו בירתה השנייה של מרוקו שנוסדה ב-1065.  נבקר באתריה ההיסטוריים: בגני המנרה, ששימשו מאגרי מים של העיר.
בארמון הבהייה, במלאח היהודי, בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, בבית הכנסת העתיק מתקופת גירוש ספרד,.כמו כן נראה את המוזיאון של דר סי סעיד וקברי הסעידים.
אחר הצהריים נמשיך לכיכר גימאע אל פנה – הכיכר המפורסמת ביותר במרוקו בה להטוטנים מרקידי נחשים, קוסמים ועוד. נסייר בשוק הססגוני והמרשים, נבקר בעיר החדשה "גיליס" שנבנתה ב-1912 ע"י הצרפתים.  לאחרי ארוחת ערב המעוניינים יוכלו לצאת למופע ברברי מרשים "פנטזיה  של עלי" פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים.


יום 8: מראקש-אוריקה-מראקש
היום נוכל להנות  מטיול בהרי האטלס, נחצה את עמק האוריקה בין מצוקים ונופים פראיים. נבקר  בסיטי פאטמה . בתום היום חזרה למלונינו במרקש לארוחת ערב ולינה.

יום 9: מראקש- איסווירה- סאפי
לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר איסווירה הנראית כמו גלויה מצויירת.  נסייר בסימטאות העיר העתיקה, נבקר בסקאלה "מצודה" אשר נבנתה על ידי הפורטוגלים בה מוצבים תותחים המזכירים את תקופת העבר, קברו של הצדיק  רי חיים פינטו ובבית הקברות העתיק, נסייר בסימטאות העיר העתיקה, נמל הדייג הצבעוני. בתום הסיור ניסע לסאפי  למלון וארוחת ערב.

יום 10: סאפי- אל ג'דידה – קזבלנקה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאל ג'דידה- מעוז פורטוגזי על החוף האטלנטי . נבקר במתחם שנבנה ע"י הפורטוגזים, במאגר המים ובחומות ,נעזוב את העיר לכוון העיר קזבלנקה, המטרופולין המודרני והכלכלי של מרוקו.  נחצה את את מישורי פלטו העשירים בפוספטים. בהגיענו נסייר באתריה המפורסמים של העיר: הטיילת וחוף הים, כיכר ע"ש מוחמד החמישי – כיכר היונים, העיר החדשה הבנויה בסגנון הבאוס ובתיה הלבנים, בית הכנסת היהודי בית-אל, רחבת המסגד המפואר ע"ש המלך חסן השני. בסיום נמשיך למלון להתארגנות  וארוחת ערב.

יום 11-12 :  קזבלנקה – אירופה –ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ננצל את הזמן לפני הטיסה לאריזה ולסידורים אחרונים, מבטים אחרונים  על קזבלנקה. עמוסי חויות והנאה נמשיך לשדה התעופה בקזבלנקה. לאחר מכן נצא ממרוקו, בטיסה לאירופה.
עם ההגעה לאירופה נחליף מטוס ונמשיך בטיסה המשך לתל-אביב.  במידה ויאפשר הזמן, תיבדק אפשרות ליציאה ולסיור ברומא או באסטמבול (תלוי בחברת  התעופה),  הנחיתה בישראל לפנות בוקר.  תם טיולנו לממלכת מרוקו הקסומה.
 מס' טלפון למידע והזמנות: 03-6219219
 
המחיר כולל:

 • טיסות בחברות סדירות.
 • מלונות ברמת תיירות טובה -  ע"ב חצי פנסיון לאורך כל המסלול.
 • ליווי ביטחוני בערים הראשיות.
 • דמי טיפול בהוצאת ויזה.
 • כניסות לאתרים בהתאם למסלול הטיול.
 • מדריך ישראלי מומחה למרוקו.
 • אוטובוס תיירים ממוזג במרוקו.
 • גיפים לראות את הזריחה במדבר סהרה.
 • מסים והעברות
 • פגישת קבוצה לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
 • עלות הבילויים בערבים והצעות נוספות כמפורט, הוצאות בעלות אופי אישי וביטוח אישי רפואי ומטען
 • תוספת חגים :100דולר .
 • תוספת לחדר יחיד 299$
 • טיפ  למדריך הישראלי*

לתשומת לבכם:

 • מרום תעופה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות.היה וכתוצאה משינוי כלשהו בלוח הזמנים של הטיסות הבינ"ל ו/או טיסות הפנים, או בשל עליות מחירים בלתי צפויות או כל גורם אחר.
 •  במידה ויחול שינוי במסלול הטיול,חברת  "מרום תעופה" מתחייבת לעשות כל מאמץ על מנת  לדבוק  בתוכנית המקורית.יחד עם זאת מרום תעופה שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים עליהם  ידווח לנוסעים מראש ובזמן שיאפשר להם הערכות מתאימה.
 • הטיול מותנה במינימום 20 איש. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים או כוח עליון, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו או לחילופין יתבקשו הלקוחות בעלות נוספת.
 • התשלום לטיול ייעשה לפי שער מזומנים גבוה ביום התשלום . המחיר למזומן .
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים.
 • על המטיילים להיות מצוידים בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום היציאה כמו כן יש  להקפיד על שלושה עמודים ריקים לפחות בדרכון.
 • במחיר זה אין כפל הנחות ומבצעים.
 • כפוף לתנאים הכלליים שבסוף החוברת או באתר.
חשוב:
 • המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים.
 • יתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.
למידע והזמנות: 6203360 03 
www.maromnet.com
ט.ל.ח